×
×

תודות למרוץ הלפיד

חברים יקרים,

"בתקופות קדומות נהגו בארץ ישראל להעביר הודעות, מסרים וציון מועדים בעזרת העברת לפיד ממקום ישוב אחד לאחר. שליח היה רץ עם לפיד בידו עד מקום היישוב הקרוב ומשם היה ממשיך שליח אחר במרוץ לנקודת היישוב הקרובה. בדרך זו שמרו הקהילות על הקשר ביניהן. בתקופת החשמונאים (160 לפנה"ס) מתתיהו ובניו הנהיגו את מרד ישראל נגד היוונים עובדי האלילים. על דיגלם חרטו את סיסמת "המכבים – מי כמוך באלים ה". גבורתם ליוותה את עמנו לאורך שנים. מרוץ הלפיד מבטא באופן סמלי את הפצת הערכים בהם האמינו המכבים: אהבת מולדת, המשכיות קיום העם בארצו, חירות ועצמאות, דבקות במטרה. אירוע זה מעיד על כך שגם אנו נושאים בגאון את האמונה בערכים אלו ומחויבים למימושם ולהפצתם במרוץ הלפיד ובכל שנת הפעילות". (מתוך האתר SPORTWEB).

ביום ד', 28.12.16, בשבוע גשום, בין גשם אחד למשנהו, השמש יצאה עבורנו מבין העננים  וקיימנו בשמחה את "מירוץ הלפיד" – חנוכה 2016, יחד עם כל שכבות הגיל של ילדנו, מא'-יב' ועם חלק מחיילי התקשוב של "נפח".
האירוע החל בשעה 14:30 בכביש המטעים, עם הבוגרים והחיילים ובדרך, הצטרפו לפי הגילאים כל הילדים מהחינוך החברתי-קהילתי, נושאי הלפידים.
הילדים עמדו במשימה בגבורה - ממש כמו המכבים!  כשכולם הגיעו לשער המזרחי, נמשכה הריצה גם בתוך הקיבוץ ומשם לכוס תה חם ולביבות נפלאות. הדלקנו נר חמישי של חנוכה, חילקנו מדליות משוקולד ושרנו ביחד את שירי החג. (תודה לענבר על הנגינה)!!

אני מבקשת להודות:
לדור מלך וטינה מסיקה על הליווי הצמוד ושמירת ביטחונם של הילדים.
למיכאל וזהבית על ארגון השתייה החמה והלביבות.
לענבל פרץ – רכזת החינוך החברתי, ליונתן צלציון- מדריך ט'-יב', לענבר דביש - מדריך ז'-ח'. ולבטי פריד – מדריכת א'-ג' ולמדריכים הנוספים בחג.
לחיילי התקשוב ב"אוגדת בשן"- נפח.
ולכל מי שלקח חלק באירוע.

אני מקווה שנוכל להמשיך את המסורת של מרוץ הלפיד ושבכל שנה יצטרפו אלינו עוד ועוד הורים, תושבים וחיילים ונוכל להאיר ביחד אור גדול.
תודה גדולה לזהבית ולוועדת התרבות, לחיילים ולכיתת בר המצווה על הדלקת נר ראשון של חנוכה במוצ"ש ועל הפעילויות המקסימות בחדר האוכל. תודה לכל הנשים המדהימות שדואגות לנו  בכל שנה לספינג'ים וסופגניות טעימות. הסתיימו אירועי חנוכה ואנו עם הפנים לטו-בשבט.
מאחלת לכולכם ששנת 2017 תהיה מיוחדת וטובה, ברוכה ומלאת שפע ושמחה.

                                                                                                            שלכם, איילת.

 

    

  

תאריך מודעה: 
08/01/2017 - 14:45
שם: 
אורנה לוטן
תאריך פקיעה: 
ראשון, ינואר 22, 2017

שנת ה - 50 למרום גולן

הצרכניה וחדר האוכל

פתוח לחיים גולן

שמורת אלונים

סביבה ירוקה

מרכז איזורי

פירות גולן

תיירות מרום גולן

טוף מרום גולן

בנטל